teisipäev, 13. detsember 2011

Viirused

1) arvuti programm, mis pole orienteeritud arvuti kasutajale ja mille tegevus ei lähtu arvutikasutaja huvides. Ma ei ole ühehi viirusega kokku puutunud.
2) Siis, kui failid on rikutud ja andmeid ei saa enam taastada või käitub arvuti kuidagi kummaliselt ega lase igapäevast tööd jätkata.
3)Failiviirus, algkäivitusviirus ja troojalane
4) Trooja hobune on viirus, mis võimaldab juurdepääsu arvutile ilma selle kasutaja loata
5)Peale arvutiviiruste võib arvutisse sattuda ka muid sinu tööd häirivaid programme ehk pahalasi nagu nuhkvara, mis on mõeldud kasutaja järgi nuhkimiseks, või reklaamiaknaid avav reklaamvara. Viirustest eristab muid pahalasi põhiliselt see, et nad end ise ei levita. Tavaliselt paigaldab pahalase arvutisse pahaaimamatu kasutaja ise koos mõne Internetist laaditud programmiga. Pahalased levivad aktiivselt ka failivahetusprogrammide keskkonnas.
6)Ära salvesta arvutisse tundmatu või kahtlase päritoluga programme ja dokumente. Kui arvuti on lülitatud kohtvõrku, siis ei tohi tema andmekandjad olla võrgus terves mahus kättesaadavad. Igasuguste võrguressursside kasutamine peab olema kaitstud parooliga, mida tuleks regulaarselt vahetada, näiteks kord kuus.Kõik võõrad disketid ja CD-d, mida arvutis on vaja kasutada, tuleb enne viirusetõrjeprogrammi abil üle kontrollida.
7)Tuleb aktiveerida viirusetõrje, tuleks see ära kustutada ning terve kõvaketas arvutil üle kontrollida.
8)Oma arvutis tasub uuendada viiruste andmebaasi nii tihti kui võimalik, soovitavalt vähemalt kord nädalas. See ei võta palju aega, aga viiruserünnaku õnnestumise risk väheneb oluliselt.
9)Arvutit tuleb viirusetõrje programmi abil kontrollida regulaarselt, soovitavalt vähemalt kord nädalas. Sama tihti tuleb värskendada ka viiruste andmebaase.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar